Pátek 27. květen 2022
Svátek má Valdemar

Roudnice nad Labem - V tomto týdnu byly slavnostně zpřístupněny vybavené prostory zrekonstruovaného objektu bývalého sídla Komerční banky v Jungmannově ulici. Základní umělecká škola tak zahájila výuku výtvarného oboru ve zcela novém prostoru. Přestavbou přízemí vznikly tři nové třídy i po­třebné hygienické zázemí.

Projekt řešil přístavbu a stavební úpravy spojené se změnou v užívání bývalých prostor Komerční banky, měst­ského objektu č.p. 1062, v jehož druhém patře již probíhala výuka hudebních oborů. Pro ty výtvarné však byly dosa­vadní prostory v Libušině ulici již nedostačující.

„Jsem nesmírně šťastný, že se podařilo tříleté úsilí a myšlenky proměnit v konkrétní činy, zejména díky finanční podpoře Města Roudnice nad Labem, morální pomoci všech kolegů a práci zaměstnanců městského úřadu. Dvě stovky u nás zapsaných žáků se budou mít v nových a důstojných prostorách možnost rozvíjet mnohem lépe než v těch, které jsme měli k dispozici v Libušině ulici,“ ocenil výsledek rekonstrukce ředitel roudnické ZUŠ PhDr. Ondřej Šedivý.

0602zsrnl2

Zdroj: www.roudnicenl.cz

Přestavba škole přinesla dvě rovnocenné velké světlé třídy a třetí určenou keramické tvorbě. Nově je tak možné současně učit dvě velké skupiny po patnácti žácích a třetí v zázemí, kde nechybí pec ani hrnčířský kruh. Vestibul slouží jako velká šatna, zádveří pak poskytne prostor pro vý­stavy. Součástí investice jsou i nové toalety pro celou budovu školy tak, aby odpovídaly počtu žáků a splňovaly potřebné hygi­enické normy.

„Roudnické děti mají o umělecké obory velký zájem. Ředitel školy za mnou kvůli nedostačujícím kapacitám přišel již před čtyřmi roky. V té době zároveň místo opouštěl původní nájemce, a tak se jeho využití přímo nabízelo. Věc se podařila, přestavba naplnila svůj očekávaný účel a z původní bankovní budovy dnes máme krásný prostor, kde se bude moci výtvarné umění učit spousta nových žáků,“ řekl starosta Ing. František Padělek.

0602zsrnl3 

Zdroj: www.roudnicenl.cz

„Roudnická umělecká škola je nejen místem pro dětské vol­nočasové aktivity, ale dlouhodobě v našem regionu poskytuje kvalitní základy hudebního i výtvarného vzdělání. Z produkce jejích žáků máme pravidelně radost na našich akcích a někteří z nich dosahují i profesionální úrovně. S výsledky práce firmy jsme spokojeni. Věřím, že se žákům budou nové prostory také líbit a škole umožní další zkvalitnění výuky a rozšíření jejích kapacit,“ dodal místostarosta Mgr. Jiří Řez­níček.

Hotová stavba bez nedodělků byla firmou VERSANA s.r.o. předána již 30. září minulého roku. Škola tak měla dostatek času pro zvládnutí kolaudace, všech potřebných kontrol a dovybavení prostorů tak, aby odpovídaly požárním, hygienickým a bezpečnostním normám.

„Asi nejnáročnější fází pro nás bylo vybavení zázemí tak, aby mohla být zahájena výuka. Kromě nového i renovovaného nábytku, bylo třeba během posledního týdne převézt nejen materiál, ale celý stávající fundus výtvarného oboru z budovy v Libušině ulici a prostor zabydlet. Kromě nového hrnčířského kruhu a pece jsou tou nejzásadnější novinkou polohovatelné lavice, a to nejen výškově. Dají se proměnit i na výtvarné stojany,“ vysvětlil ředitel Šedivý.

0602zsrnl4

Zdroj: www.roudnicenl.cz

„V původní budově jsme měli již malé a nevyhovující prostory. Týdně nám projde výtvarným oborem na dvě stovky dětí. Změna je tak určitě krokem dopředu a k lepšímu. Jsou tu krásné velké třídy, zvláštní místnost na keramiku, kruh, pec i velký sklad,“ popsala jedna z vyučujících Mgr. Renata Karfilátová.

„Jednou z hlavních předností je prostorná šatna. V té původní se děti často nestíhaly převlékat a připravit na výuku. Úžasné jsou i nové prezentační prostory, kde v upravených výlohách můžeme vystavovat výtvory žáků. Celkově jsme velice spokojení a těšíme se na výuku,“ dodala její kolegyně Kateřina Mlsová.

I přes nutné vícepráce (např. montáž sádrokartonových podhledů, oprava vnější kanalizace, či úprava ústředního vytápění) částka za rekonstrukci nepřesáhla původně odhadované 4 mil. Kč. Dle návrhu projektového ateliéru PROEFEKT zakázku ve stanoveném termínu a za celkovou cenu 3 720 870 Kč s DPH vyhotovila firma VERSANA s.r.o.

Na nově vybavené prostory Základní umělecké školy se můžete podívat i v reportáži roudnické televize.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist