Pondělí 13. červenec 2020
Svátek má Markéta

Ústecký kraj – Hnutí Limity jsme my oznámilo po pátečním zasedání uhelné komise v Ústeckém kraji, že na září chystá „akční víkend“. Má jít o různorodé protesty.

V minulosti aktivisté vtrhli do prostoru uhelného lomu Bílina, obsadili skrývkové rypadlo nebo rozvěsili transparenty na mostecké sídlo těžební firmy. „Klimatická krize se každým rokem stupňuje a jednat musíme teď hned. Na 3. až 6. září svoláváme akční víkend proti uhlí, během kterého plánujeme v severních Čechách uspořádat různorodé protesty za co nejrychlejší konec uhlí a spravedlivou transformaci,“ informovala za Limity jsme my Petra Jelínková.

Podle aktivistů není na co čekat a požadují okamžité uzavírání uhelných elektráren. Se zprávou přicházejí v době, kdy v prunéřovské elektrárně, která se bude zavírat, zasedala uhelná komise. Ta rozhoduje o budoucnosti uhlí v Česku.

„Požadujeme spravedlivý konec uhlí, který musí jít ruku v ruce s vytvářením čistých pracovních míst a podporou lidí, kteří v uhelném průmyslu pracují nebo jsou postižení jeho dopady. Stejně tak chceme demokratizaci energetiky, tedy přechod na obnovitelné zdroje ve vlastnictví obcí, komunit a družstev,“ tlumočí názor hnutí Petra Jelínková.

Trochu paradoxně strana Zelených v Ústeckém kraji nedávno oznámila, že by si přála v Krušných horách vznik chráněnné krajinné oblasti, nebo rovnou národního parku. A s tím by souviselo rovněž odmítání stavby větrných elektráren, které jsou považovány za obnovitelný zdroj energie.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací