Pondělí 18. leden 2021
Svátek má Vladislav

Štětí - V poslední červnový den byla, po více než roce, slavnostně ukončena rekonstrukce mostu ve Štětí na silnici III/26119. V souvislosti s jeho otevřením se rozložení stání na roudnickém autobusovém nádraží dnes vrátilo do původního stavu před jejím zahájením.

Této významné akce se zúčastnili představitelé Ústeckého kraje v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem, starosta Štětí Tomáš Ryšánek s dalšími zástupci vedení města, vedení společnosti Mondi Štětí, a. s. a zástupci zhotovitele stavebních prací firmy STRABAG, a. s.

„Jsem rád, že se krajská investice do této stavby vyplatila. Obyvatelé Štětí, obcí na druhém břehu řeky a lidé, kteří tudy projíždějí, se mohou opět přes Labe přepravovat po mostu, nikoliv přívozem. I když věřím, že pro někoho mohl být tento způsob dopravy kuriózní, z dlouhodobého hlediska jistě nebyl komfortní,“ sdělil v úvodu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

0207stetikz2

Zdroj: www.roudnicenl.cz

Po něm se ujali slova další řečníci, mezi kterými nechyběli za Ústecký kraj také radní pro oblast investic Ladislav Drlý a místostarosta města Štětí a zároveň krajský radní Miroslav Andrt. Delegaci Ústeckého kraje doprovodil rovněž náměstek hejtmana Petr Šmíd a radní Jitka Sachetová.

Rekonstrukce mostu ve Štětí byla zahájena 1. dubna 2019 za účelem zlepšení jeho stavebně-technického stavu, prodloužení jeho životnosti, zesílení nosné konstrukce pro přejezd těžkých vozidel společně s vlakovými soupravami na vlečce a zlepšení podmínek pro pěší a cyklisty. Most je plně průjezdný od 1. července 2020.

0207stetikz3

Zdroj: www.roudnicenl.cz

Stavba nezahrnovala pouze rekonstrukci mostu, ale i rekonstrukci severního a jižního komunikačního napojení v předpolí Hněvice, severního komunikačního napojení v předpolí Štětí, rozšíření chodníků pro pěší i cyklisty a novostavbu jižního komunikačního napojení v předpolí Štětí, kde vznikl nový kruhový objezd. Celkové investiční náklady se vyšplhaly na částku 214,5 miliónů korun, z toho 194,2 milionů korun zaplatil Ústecký kraj, necelých 11 miliónů korun zaplatilo město Štětí a 6,7 miliónů korun uhradila společnost Mondi Štětí, a. s.

V souvislosti s otevřením mostu ve Štětí, plánovaným na 1. července 2020, se rozložení stání na roudnickém autobusovém nádraží vrátilo do původního stavu před rekonstrukcí. Seznamte se přehledem míst odjezdů jednotlivých linek.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací