Středa 29. červen 2022
Svátek má Petr a Pavel

Litoměřice - Krokem ke zvýšení komfortu čekajících na odběry na vyšetření COVID 19 bylo postavení dvou stanů v blízkosti vchodu do odběrového místa litoměřické nemocnice v pavilonu A.

Ty zde vyrostly během úterního odpoledne a ve středu k nim přibyly další dva o něco větší stany, které minimálně do konce letošního roku pro nemocnici zajistí prostřednictvím společnosti Zahrada Čech s.r.o. Město Litoměřice.

"Na jaře a v letních měsících nebylo třeba díky příznivému počasí a menšímu počtu čekajících toto zázemí řešit. Stoupající počet testovaných a několik větrných a deštivých dní však vyvolalo potřebu vytvořit ve stávajících podmínkách odběrového místa čekajícím zázemí. Samozřejmě s apelem na dodržování všech vládních nařízeních proti šíření nákazy,“ vysvětlil Radek Lončák, předseda představenstva litoměřické nemocnice, proč nemocnice k instalaci stanů přistoupila, a doplnil, že stany budou též vybaveny židlemi. „Navíc spolupracující bezpečnostní služba či personál odběrového místa v pravidelných intervalech osoby čekající na odběry obchází a vyzývá rodiče s dětmi, těhotné ženy či osoby invalidní a nemocné k přednostnímu odběru,“ upřesnil ještě Lončák.

Odběrové místo pro PCR testy funguje v Nemocnici Litoměřice, a.s. od dubna 2020. Zatímco při zahájení jeho činnosti bylo realizováno několik desítek odběrů denně, nyní se počty odběrů denně blíží ke třem stům. Pro odběry je nutné se registrovat prostřednictvím formuláře na internetových stránkách nemocnice. Registrovaní pacienti jsou k odběrům přijímáni každý pracovní den kdykoli během časového intervalu 8,00-12,00 hodin. „Není proto vůbec třeba přijít hodinu před otevřením odběrového místa a vystavit se zbytečnému čekání. Naopak uvítáme, když se příchozí rozprostřou přes celé dopoledne. V souladu s tímto požadavkem a s cílem čekání co nejvíce zkrátit a zamezit tvoření front, již připravujeme nový registrační formulář, který toto zohlední,“ uzavřel Radek Lončák.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist