Čtvrtek 3. prosinec 2020
Svátek má Svatoslav

Litoměřice - Státní hymna v podání sopranistky Jany Červinkové rozezněla včera večer Tržnici Felixe Holzmanna v Litoměřicích. Vrcholil tím více než tříhodinový komponovaný program, připravený městem a iniciativou „Liťák si pomáhá“ u příležitosti 102. výročí založení samostatného československého státu.

"Principy svobody si musíme připomínat neustále. Naše republika zažila úspěšná období i zlé časy, které lidé zvládli díky vzájemné podpoře a soudržnosti. Společně překonali války, krize i totalitní režimy. Věřím, že složitou dobu, kterou prožíváme právě nyní, společně zvládneme po vzoru našich předků i my,“ zahájil starosta Ladislav Chlupáč program, jehož poselstvím byla naděje a víra v lepší dny. Vratislav Baudler jako zástupce iniciativy Liťák si pomáhá pak zmínil konkrétní formy pomoci lidem, které jsme byli svědky v první vlně korona krize a jež nadále různými formami pokračuje.

Program probíhal bez účasti veřejnosti. Lidé mohli sledovat živý přenos z tržnice na facebookových stránkách města Litoměřice Srdcem a Litoměřicko 24. Děti pobavila pohádka v podání Sváťova dividla, dospělé potěšily písně v podání litoměřického kvarteta 4TETy. Historické události na Litoměřicku svými vstupy připomněl v rozhovoru s moderátorem akce Lukášem Fílou historik a radní města Filip Hrbek.

Program vrcholil příchodem prezidenta Tomáše Garriqua Masaryka, kterého opět věrohodně ztvárnil Zdeněk Vlček. Připomněl myšlenky prvního československého prezidenta, neboť platnost mnohých z nich přetrvává dodnes.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací