Neděle 14. srpen 2022
Svátek má Alan

ČR - Od pondělí 13. prosince budou moci rodiče registrovat k očkování proti onemocnění covid-19 děti od 5 let. O této možnosti informoval v pondělí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na svém twitteru.

Samotné očkování začne, až do České republiky dorazí dětská vakcína od společnosti Pfizer/BioNTech. "To očekáváme 21. prosince. Prosím, nechte své děti očkovat," apeluje Vojtěch na Čechy.

Ministr zdravotnictví na svém twitteru dále informoval o nové nutnosti všech členů domácnosti podstoupit PCR test v případě nakažené osoby. "Pokud se v domácnosti objeví nakažený, musí nově podle příkazu hlavní hygieničky na PCR test všichni její členové, a to i očkovaní a bezpříznakoví. Neznamená to, že osoby sdílející stejnou domácnost s nakaženým musí automaticky do karantény, ale do doby výsledku PCR testu by měly nosit respirátor a sledovat svůj zdravotní stav," vysvětlil Vojtěch.

Žádanku na PCR test vystaví Krajská hygienická stanice na základě epidemiologického šetření a je ho nutné podstoupit 5. – 7. den po kontaktu s nakaženým. Test je hrazený z veřejného zdravotního pojištění.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist