Neděle 14. srpen 2022
Svátek má Alan

Ústecký kraj - Blížící se zvlněná studená fronta přinese do Česka opět silné a velmi silné bouřky. Odpoledne od 16 hodin očekávají meteorologové výskyt silných bouřek především na severozápadě Čech, od 20 hodin se pak mohou vyskytnout velmi silné bouřky přibližně v jižní polovině Čech doprovázené velkými kroupami, nárazy větru a posléze i přívalovými srážkami. Informuje o tom na svém facebookovém profilu Český hydrometeorologický ústav.

Zejména přívalové srážky se mohou vyskytovat i ve druhé půlce noci, kdy nelze vyloučit SPA (stupeň povodňové aktivity) na menších tocích. "První spíše izolované bouřky se budou odpoledne vytvářet v Karlovarském a Ústeckém kraji nejčastěji v okolí Krušných hor. Zde bude riziko především velkých krup a také nárazů větru," varuje ČHMÚ.

Večer se v Bavorsku bude pravděpodobně vytvářet bouřkový systém, který bude postupovat k východu postupně až severovýchodu a ovlivní počasí především v jižní polovině Čech. Na tomto systému se mohou vyskytnout poměrně velké kroupy, silné nárazy větru až 90 km/h a také přívalové srážky (až kolem 50 mm), které mohou přetrvávat postupně ve formě vydatného deště až do úterních ranních hodin.

I další dny mají být ve znamení výstrah na bouřky, protože zvlněné frontální rozhraní se bude nad českým územím udržovat po celý pracovní týden.

2706bourky

Foto zdroj: FCB Český hydrometeorologický ústav

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist