Úterý 26. září 2023
Svátek má Andrea

Telnice - Dne 23. června 2022 se uskutečnilo plánované společné cvičení partnerských jednotek - Pořádkové jednotky FEP Dresden a Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje a dalších složek IZS ve ztíženém terénu v okolí obce Telnice.

Cvičení uskutečněné v rámci přeshraniční spolupráce mělo za cíl především ověřit funkčnost a harmonizaci komunikačních kanálů mezi státy a koordinaci sil a prostředků v reálné situaci, poukázat na správnost taktiky a koordinaci sil a prostředků v terénu i efektivitu plnění služebních úkolů.

2806pcrkz1

Foto: Policie ČR

"Setkání proběhlo v kolegiu pracovní skupiny pořádkových jednotek obou států. Dále se za českou stranu účastnil tým složený z policistů a pracovníků Letecké služby ČR, oddělení služební hipologie Krajského ředitelství policie Praha a Liberec, oddělení služební kynologie Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje a tým SPJ Praha se štábním vozidlem.

2806pcrkz2

Foto: Policie ČR

"Dalšími složkami, které významnou měrou přispěly ke zdárnému průběhu výcviku, byla Horská záchranná služba s lezci a pátracími psy, Vodní záchranná služba a kolektiv dobrovolných hasičů obce Telnice," uvedl policejní mluvčí Kamil Marek.

2806pcrkz4

Foto: Policie ČR

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist