Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír

Litoměřice - Zcela v novém byla v pondělí za účasti vedení nemocnice, zástupců zřizovatele a vedení dětského oddělení otevřena dětská JIP litoměřické nemocnice. Toto pracoviště procházelo od začátku července rekonstrukcí.

„Modernizace dětské JIP zahrnovala především vybudování dosud chybějícího centrálního stanoviště pro personál,“ vysvětlil hlavní cíl rekonstrukce Miroslav Janošík, vedoucí oddělení rozvoje, zdravotnické techniky a veřejných zakázek a doplnil, že součástí modernizačních prací byla také nová výmalba, nové podlahy a zejména rekonstrukce sociálního zařízení, a to včetně vybudování dosud chybějícího sprchového koutu. Pracoviště dětské JIP bylo rovněž vybaveno novým nábytkem, osazena byla i nová kuchyňská linka.

2208detske

Dětská JIP dostala nový nábytek, osazena byla také nová kuchyňská linka. Foto: Naděžda Křečková

V souvislosti s rekonstrukčními pracemi na dětské JIP proběhlo na 5. nadzemním podlaží dětského oddělení také položení nové podlahové krytiny v centrální chodbě, byly nové natřeny dveřní zárubně a u jednoho z pokojů byl rozšířen vstup tak, aby sem bylo možné pohodlně zajet s lůžkem. „Pro zvýšení komfortu osob doprovázejících naše dětské pacienty byla zřízena čajová kuchyňka přístupná z hlavní chodby oddělení,“ zmínil další důležitý fakt Janošík.

2208detske4

Prostory zrekonstruované dětské JIP. Foto: Naděžda Křečková

Práce, na kterých se podílelo několik místních firem různých specializací, si vyžádaly investici ve výši zhruba 1,2 miliónu korun, z čehož přibližně 900 tisíc připadlo na stavební práce a 300 tisíc na interiérové vybavení včetně dřevěných atypií. „Všechny tyto prostředky byly hrazeny ze zdrojů nemocnice, 80 tisíc korun bylo použito z finančních darů několika dárců,“ doplnil informaci Radek Lončák, předseda Správní rady litoměřické nemocnice. Modernizace části dětského oddělení proběhla dle architektonického návrhu Ing. arch. Nadi Richterové.

2208detske3

Slavnostního otevření se zúčastnil i starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč. Foto: Naděžda Křečková

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist