Úterý 26. září 2023
Svátek má Andrea
Archivováno

Litoměřice - Ve zcela nových prostorách funguje od poloviny dubna 2015 ambulantní rehabilitace Městské nemocnice v Litoměřicích. Do pavilonu B, kde nyní sídlí, byla přestěhována ze svých původních a dispozičně nevyhovujících prostor ve vstupní hale nemocnice.

Slavnostního přestřižení pásky se ujali (zleva) Miroslav Jiránek (předseda dozorčí rady nemocnice), Ladislav Chlupáč (starosta města), Zoran Nerandžič (primář rehabilitačního oddělení) a Radek Lončák (předseda Správní rady nemocnice). Foto: Naděžda Křečková

Slavnostně byl provoz ambulantní rehabilitace v novém kabátě za účasti zástupců Správní rady nemocnice Radka Lončáka a Vladimíra Kestřánka, starosty města Ladislava Chlupáče, místostarosty Pavla Grunda, radního Lukase Wünsche, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Renaty Jurkové, členů dozorčí rady nemocnice Miroslava Jiránka a Martina Bukváře, senátora za Litoměřicko, Roudnicko a Slánsko Hassana Meziana a primáře rehabilitačního oddělení Zorana Nerandžiče, vrchní fyzioterapeutky Evy Smetanové a fyzioterapeutů ambulantní rehabilitace zahájen v pondělí dne 13. dubna 2015 v 9.00 hodin.

„Cesta k nové rehabilitační ambulanci byla dlouhá a jsme rádi, že nakonec k vytyčenému cíli došla a my nyní můžeme pacientům nabídnout služby v těchto moderních prostorách," zhodnotil v úvodu slavnostního zahájení provozu předseda Správní rady Radek Lončák, který zároveň poděkoval zástupcům rehabilitačního oddělení za energii vloženou jak do zařizování nových prostor oddělení, tak do samotného stěhování.

„Přeji vám, aby se vám zde příjemně pracovalo a pacienti odsud chodili spokojení, tak jako jsem vždy já. Zdejší lékaři i fyzioterapeuti mají opravdu zlaté ruce," přidal se s přáním starosta Chlupáč a v žertu doplnil, že na ambulantní rehabilitaci je častým hostem a do nových prostor se již těší. Radost nad novou podobou ambulantní rehabilitace vyjádřili ve svých projevech také předseda dozorčí rady Miroslav Jiránek a primář rehabilitačního oddělení litoměřické nemocnice Zoran Nerazdžič, který navíc poděkoval všem fyzioterapeutům pod vedením Evy Smetanové za úsilí vložené do příprav a náročného stěhování, které proběhlo během pouhých dvou dní.

„Jsem ráda, že jsme dostali možnost přesunout se do nových a větších prostor. Zde to daleko více vyhovuje našim potřebám a věřím, že to ocení i naši pacienti. Přeji všem, aby se jim zde dobře pracovalo. A nám všem bych chtěla popřát jen spokojené pacienty," shrnula závěrem vrchní fyzioterapeutka Eva Smetanová a dodala, že právě na původní prostory a jejich nevyhovující podobu si někteří pacienti v minulosti stěžovali.

Nová ambulantní rehabilitace vznikla v uvolněných prostorách 3. nadzemního podlaží pavilonu B po uzavřeném psychiatrickém oddělení, kdy na polovinu chodby byly již v roce 2013 přestěhovány čtyři samostatné ambulance (kožní, praktický lékař pro dospělé, klinická logopedie a klinická psychologie) a druhou samostatně uzavíratelnou polovinu chodby nyní tvoří právě ambulantní rehabilitace. Zde je kromě recepce také tělocvična, kabinky pro elektroléčbu, vyšetřovna lékaře a samostatné pracovny ambulantních fyzioterapeutů vč. šatny a denní místnosti pro personál. Náklady na stavební rekonstrukci celého 3. podlaží se pohybovaly na úrovni 3 miliónů korun. Vybavení nových prostor ambulantní rehabilitace novým nábytkem si vyžádalo investici ve výši 600 tisíc korun.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist