Sobota 27. únor 2021
Svátek má Alexandr

Ústecký kraj – Počet nelegálních migrantů zachycených cizineckou policií na území Ústeckého kraje vloni klesl. Ve čtvrtek k nim ale přibyl další člověk. Policisté na něj přišli při kontrole, na kterou pozvali i novináře. Ukazovali jim totiž nový Schengenbus.

Při nelegální migraci bylo v Ústeckém kraji vloni odhaleno 353 osob. Jde o druhý nejvyšší počet záchytů v rámci krajských ředitelství policie na území Česka. Při takzvané tranzitní migraci odhalila policie 66 lidí, kteří byli na našem území nelegálně. Nejvíce migrantů – 47 – bylo v autobusech. Dalších osm cestovalo vlakem, pět osobními auty a dodávkami a šest nákladními vozy.

V terénu policistům pomáhají v práci takzvané Schengenbusy, speciálně upravené dodávky vybavené třeba technikou na odhalování padělaných dokladů. Jedno takové teprve měsíc sloužící mobilní pracoviště předvedla cizinecká policie ve čtvrtek dopoledne na dálnici D8 u Ústí nad Labem. V jednom z dálkových autobusů, které na odpočívadlo přivedla hlídka policistů, odhalili muže bez potřebných dokladů k legálnímu pobytu na našem území. Cestoval do Německa.

VIDEO

Kromě 66 případů tranzitní migrace vloni bylo odhaleno 287 osob s nelegálním pobytem. “Jsou zde s propadlým vízem, bez povolení pobytu,“ přibližuje Pavel Češka, vedoucí Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje.

Celkově zaznamenala cizinecká policie v našem kraji pokles případů nelegální migrace o více než polovinu v porovnání s rokem 2016. Projevuje se to například v Teplicích. „Oproti roku 2016 došlo k výraznému poklesu nelegálního pobytu lázeňských hostů léčených v Lázních Teplice a Dubí,“ uvedl Pavel Češka. V roce 2016 jich bylo 433, vloni už jen 69.

Hlavní směr nelegální migrace vede ze severu Afriky do Itálie, po poklesu nelegální migrace na Balkánské cestě dochází k mírnému nárůstu a kumulaci migrantů v Řecku a hledání nových tras – přes Rumunsko.

Migranti se na území Česka pohybují vesměs po páteřních komunikacích z Brna na Prahu, kde se jejich cesty dělí ve směru na Plzeň a do Ústeckého kraje. Další migrační trasa vede z Brna do Polska.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací