Úterý 25. červen 2019
Svátek má Ivan

Litoměřice - Pořádek a čistota v Litoměřicích není občanům lhostejná. Litoměřice se v sobotu připojily k celorepublikové akci Ukliďme Česko. Pytle a rukavice organizátorům nestačily. Zapojilo se více než 200 lidí, tedy mnohem více, než bylo nahlášeno.

„Oproti loňsku narostl počet účastníků i uklizených míst. Vážíme si všech, kteří se zúčastnili a pomohli,“ zhodnotila zájem o akci Irena Vodičková, koordinátorka Zdravého města Litoměřice. Úklid proběhl v devíti lokalitách. Na plné pytle nasbíraných odpadků byly přistaveny čtyři kontejnery.

Do akce se zapojila řada jednotlivců, neziskové organizace, zájmová sdružení, ale i radní, zastupitelé nebo zaměstnanci městského úřadu. Nechyběl ani ministr životního prostředí Richard Brabec. Uklizeny byly lokality jako letní kino a altán na Střeleckém ostrově, Radobýl – hřbitov, Terezínská kotlina, veřejné prostranství Kocandy, Pokratický potok a okolí, Litoměřice – Cihelna, okolí Penny marketu za dolním nádražím a břeh Ohře na želetické straně. Nejvíce osob čistilo od odpadků Kocandu, kam přišlo 42 lidí.

U příležitosti kampaně prvně rozdávali organizátoři látkové tašky Zdravého města Litoměřice. Upozorňovali tím na fakt, že látkové na rozdíl od igelitových tašek vydrží a hlavně neškodí životnímu prostředí.

Pokud jste se nestihli zúčastnit, nevěste hlavu. Akce Ukliďme Litoměřice nekončí. Zítra 10. dubna od 13 hodin projde úklidem prostor okolo budovy České správy sociálního zabezpečení a kolem železnice, kam se vydá Klub českých turistů Litoměřice. Žáci a pedagogové ZŠ Na Valech uklidí znečištěnou lokalitu na konci dubna. Podpořit akci můžete i nadále.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací