Středa 29. červen 2022
Svátek má Petr a Pavel

Litoměřice - Žáci druhých tříd základních škol se ve čtvrtek dopoledne seznamovali s činností složek integrovaného záchranného systému. Dnešním dnem v Litoměřicích odstartovala celostátní kampaň „Národní dny bez úrazů“.

„Kampaň zaměřená na prevenci úrazů probíhá až do října. Pro děti různých věkových kategorií je připraven bohatý program,“ informovala Irena Vodičková, koordinátorka Zdravého města Litoměřice. Akce „Dětský den bez úrazů“ se zúčastnilo více než 250 žáků ze sedmi litoměřických základních škol.

Na venkovních stanovištích, které zabezpečovaly Městská policie Litoměřice, pořádková a dopravní Policie ČR, Městská nemocnice Litoměřice, Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje a Český červený kříž, se děti dozvěděly spoustu zajímavých informací. Prohlédly si pomůcky na odchyt zvířat, zjistily, jak funguje přístroj na měření teploty požáru, seznámily se s ochrannými oděvy hasičů a podobně.

Studenti Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb Litoměřice upozorňovali žáky na stanovištích uvnitř budovy na nebezpečné předměty a jejich rizika, jak pracovat s elektrickými přístroji, jak se vyhnout úrazu doma, ale i na hřišti. Nechyběla ukázka základů první pomoci a postup při ošetřování úrazů.

Součástí programu byl „Adélčin dvoreček“, koutek se zvířaty, kde byly děti poučeny, jak se ke zvířatům mají chovat. Akci pořádá Zdravé město Litoměřice a Dům dětí a mládeže Rozmarýn ve spolupráci s partnery.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist