Úterý 30. listopad 2021
Svátek má Ondřej

Litoměřice - Městský úřad Litoměřice je zaměstnavatelem, který vytváří prostředí rovných příležitostí pro ženy a muže, které zaměstnává. Vyplynulo to z genderového auditu, který pro úřad v období od listopadu loňského roku do dubna 2018 realizovala společnost Rentel.

Audit ukázal, že v oblasti rovných příležitostí městský úřad usiluje o jejich průběžné zlepšování, je schopen reagovat na potřeby zaměstnaných osob a je v tomto ohledu dobrým a kvalitním zaměstnavatelem s potenciálem pro další rozvoj oblasti rovných příležitostí.

Cílem auditu bylo analyzovat, zda úřad uplatňuje principy rovného zacházení vůči zaměstnaným mužům a ženám a zda nedochází k diskriminaci například na základě pohlaví, věku, rodinného stavu, či situace. V první etapě projektu proběhl sběr a analýza relevantních interních dokumentů, internetových stránek úřadu a dalších dostupných zdrojů. V druhé etapě se uskutečnilo dotazníkové šetření mezi všemi zaměstnanci úřadu. V třetí se pak konaly skupinové diskuze se zaměstnanci, vedoucími zaměstnanci a vedením úřadu. Poslední etapa se věnovala finální analýze a zpracování všech získaných poznatků.

Z celkem 186 zaměstnanců se do ankety zapojilo 151 respondentů, což představuje 81% z celkového počtu zaměstnaných. Do pracovních skupin a rozhovorů se zapojilo celkem 35 zaměstnanců, tedy 19% všech lidí v pracovním poměru, a 23% z osob, které vyplnily dotazník. Rozhovory v rámci skupin probíhaly se zaměstnanci a zaměstnankyněmi spadajícími do různých kategorií z hlediska věku, délky pracovního poměru, rodinného stavu, nutnosti péče o dítě a jiného člena rodiny, vzdělání a náplně práce. Cílem bylo získat skupinu představující průřez horizontální strukturou zaměstnavatele.

„Pokud se zaměstnavatel ve své vizi přihlásí k zásadě prosazování genderové rovnosti, dává veřejnosti i svým potencionálním pracovníkům najevo, že je zaměstnavatelem, který podporuje slaďování rodinného a pracovního života, odměňuje na základě odvedené práce a vytváří rovnocenné podmínky a prostor pro kariérní rozvoj a růst žen i mužů. Praktické naplňování genderové rovnosti ve zmiňovaných oblastech má dopad na celkové prostředí v rámci zaměstnavatele a spoluutváří firemní kulturu,“ uvedl tajemník úřadu Milan Čigáš.

Audit byl spolufinancován z finančních zdrojů ESF a státního rozpočtu ČR. Prostřednictvím operačního programu Zaměstnanost. Proto byl audit pro úřad realizován zdarma.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací