Sobota 27. únor 2021
Svátek má Alexandr

Litoměřice - Největší výstava svého druhu v u nás, Zahrada Čech, odstartovala v pátek 14. září. Litoměřické výstaviště až do soboty 22. září nabídne sortiment od květin, cibulovin, zahradního nábytku až po zahradní potřeby.

I v letošním roce se v rámci slavnostního zahájení předávala také ocenění pro nejlepší výrobce regionálních potravin. V roce 2018 je navíc pavilon A již poněkolikáté zahalen do historické výzdoby jako předzvěst oslav výročí 100 let od vzniku první republiky, které se uskuteční právě v areálu Zahrady Čech poslední říjnový víkend.

„Letos nám přeje i počasí a vás je tady možná ještě více než vloni, což mě velmi těší. Jsem rád, že výstavnictví stále nevymřelo a že Zahrada Čech tuto tradici nese již dlouhé roky. Právem je tak na seznamu Rodinného stříbra Ústeckého kraje,“ promluvil k návštěvníkům v rámci slavnostního zahájení hejtman Oldřich Bubeníček. Po jeho boku při této příležitosti stáli i ministr zemědělství Miroslav Toman, ředitelka Zahrady Čech Michaela Mokrá, starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč či litoměřický biskup Jan Baxant. Jako poděkování za výborné reprezentování kraje převzala ředitelka areálu z rukou hejtmana také certifikát Rodinného stříbra a památeční porcelánový talíř.

1709zahradacech2

1709zahradacech3

1709zahradacech5

1709zahradacech

1709zahradacech7

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací