Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír

Litoměřice - Od poloviny minulého týdne má dopravní zdravotní služba litoměřické nemocnice možnost po dobu dvou týdnů zkoušet nový elektromobil. Jde o vůz VW eGolf zapůjčený firmou Horejsek, která již dva vozy stejné značky formou operativního leasingu uzavřeného na dva roky do nemocnice dodala v prosinci 2016. Nový model má oproti stávajícím elektromobilům delší dojezd.

„Vůz jsme dostali na vyzkoušení a na faktické zjištění kapacity baterie při našem způsobu využití těchto vozů. Kapacita baterie by měla být u tohoto vozidla navýšena o 100 km, což je pro naše potřeby velmi důležité,“ uvedl dispečer dopravní zdravotní služby Luboš Mlejnecký a upřesnil, že elektromobily jsou využívány zejména pro svoz laboratorních vzorků z regionu a délka dojezdu je proto jedním z důležitých ukazatelů využitelnosti elektromobilů nemocnicí.

Dodání vozidel s ekologickým provozem je součástí projektu elektromobility Zdravého města kategorie A, kterým odstartovalo Město Litoměřice v roce 2016 výměnu služebních vozidel za ekologická. V areálu nemocnice byla pro tato vozidla zřízena dvě dobíjecí stanoviště.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist