Sobota 27. únor 2021
Svátek má Alexandr

Roudnice nad Labem - V září vedení města Roudnice nad Labem slavnostně otevřelo Relaxační a klidovou zónu, která se stala vyhledávaným místem pro volnočasové aktivity. V pondělí byla dokončena i přislíbená výsadba stromů.

V závěru září došlo ke slavnostnímu převzetí stavební části tzv. Relaxační a klidové zóny v Roudnici nad Labem v blízkosti potoka Čepel na pomezí Hracholusk a Podlusk. Byla tak dokončena první etapa projektu zpřístupňujícího tamější lokalitu ze sídliště a vytvářející prostor vhodný pro pěší i cyklisty, který se brzy stal vyhledávaným místem pro trávení volného času.

V průběhu výstavby proběhly i potřebné úpravy okolního terénu a zeleně. Město přislíbilo provedení odpovídající náhradní výsadby, a to nejen dle původního plánu, ale i její rozšíření nad rámec realizovaného projektu. Po vyčkání na vhodné podmínky, tak byla firmou STRABAG a.s. provedena dodatečná úprava okolí stavby a následně i výsadba stromořadí kaštanovníků jedlých a ořešáků královských. Zahradnické služby Knotek a Veselka, které se dlouhodobě starají o údržbu městské zeleně, dřeviny v okolí relaxační zóny ještě následně rozšířily o lípy srdčité, oskeruše, hrušně a moruše.

2711vysadba2

Zdroj: www.roudnicenl.cz

"O relaxační a klidovou zónu je ze strany veřejnosti opravdu velký zájem. Věřím, že se nám ji podaří ještě rozšířit, avšak o tom je nejdříve třeba jednat s majiteli přilehlých soukromých pozemků," sdělil starosta František Padělek, který se v pondělí přišel podívat na průběh dokončovacích prací.

Přislíbené doplnění zeleně v relaxační zóně mělo být kompletně hotovo do konce listopadu. Další výsadba, již podmíněná souhlasem majitelů dotčených pozemků, je plánována na příští rok.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací