Úterý 26. září 2023
Svátek má Andrea

Litoměřice - Vyhlášení vítězů soutěže o nejlepší protidrogový plakát se uskutečnilo v pondělí na Městském úřadě v Litoměřicích. Plakáty navrhovali žáci základních a středních škol v rámci projektu „Správným směrem. Soutěž pořádal Odbor sociálních věcí a zdravotnictví města Litoměřice, partnerem mu byla Národní protidrogová centrála (NPC).

Ceny děti přebíraly z rukou zástupců města a ředitele NPC Jakuba Frydrycha. Podle starosty Ladislava Chlupáče je dobře, že se na problematiku drog upozorňuje. „Drogy mají negativní vliv na život každého jedince, který jim podlehne. Děkuji všem, kteří se podílejí na osvětě i všem, kteří se zapojili do soutěže,“ uvedl starosta. Na důležitost podobných akcí poukázal i Jakub Frydrych. „Pokud Vás soutěž přiměla zamyslet se nad nebezpečností drog, pak měla smysl,“ zhodnotil kladně ředitel s varováním, že s drogami se děti setkají v běžném kontaktu s vrstevníky. „Dnes drogy nenabízí cizí dealer, ale kamarád, jako něco zajímavého. Toto nebezpečí si děti musí uvědomovat,“ poukázal na zrádnost mnohých situací Jakub Frydrych.

0512drogy2

Děti soutěžily v kategoriích základní a střední školy a vyhlášena byla i cena poroty. Na prvních místech se umístily Nela Nehybová ze ZŠ Ladova a Václava Zmrhalová ze SŠ a MŠ Litoměřice. Na plakátu Nely Nehybové je postava chycena v igelitu. „Mým cílem bylo ukázat, jak drogy oddělí jedince od rodiny, přátel, zájmů a celého okolního světa,“ vysvětlila školačka. Dílo Václavy Zmrhalové pak ukazuje dvě tváře, z nichž jedna je rozostřena. „Chtěla jsem naznačit, jak se drogami člověk, původně normální, změní,“ objasnila Václava.

0512drogy3

„Do soutěže se přihlásilo celkem 50 dětí. Mám radost, že i letos jsou díla myšlenkově a výtvarně hodnotná, „zkonstatovala Miroslava Najmanová z MěÚ, která měla organizaci soutěže na starosti. Nejlepší díla vybírala komise složená ze zaměstnanců Pedagogicko-psychologické poradny, krajského a městského úřadu a protidrogové centrály.

0512drogy4

4x foto zdroj: www.litomerice.cz

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist