Neděle 14. srpen 2022
Svátek má Alan

Roudnice nad Labem - Od 1. 1. 2019 dojde k integraci linky městské hromadné dopravy v Roudnici nad Labem do integrovaného dopravního systému Doprava Ústeckého kraje (DÚK). Linka MHD tak získá novou přehlednější trasu, více spojů, nové číslo 368 a možnost vydávání jednotlivého i časového jízdného DÚK.

„Jedná se o dlouho plánovanou změnu, která v počátku může cestujícím přinést určité nepohodlí, avšak je dobře připravena. Původní linka MHD zůstává na přímější trase spojující sídliště s centrem města, vlakovým nádražím a Bezděkovem. V ostatních místech ji nahradí právě autobusy Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) a autobusy Pražské integrované dopravy (PID). Cestujícím tak integrace přinese, kromě změny zaběhlých jízdních řádů, již jen samé výhody – dostupnější, četnější, rychlejší a především levnější dopravu,“ řekl starosta města František Padělek.

Jízdní doklady DÚK budou platné ve všech integrovaných autobusech jedoucích v zóně 661 Roudnice nad Labem. V MHD bude stejně jako v linkách DÚK navíc možné i využití papírových jízdních dokladů Pražské integrované dopravy (PID), které jsou vhodné pro cestování do Prahy, Mělníku či jiných míst ve Středočeském kraji. Nový jízdní řád a trasa linky MHD 368 zohledňují rozložení osídlení města.Rozšířena je tak obsluha zejména nemocnice a sídliště, kde vzniknou nové zastávky, a to na úkor Podlusk, Čihadel či lokality u hřbitova, které dlouhodobě vykazují jen nízké využití cestujícími, ale i jim se spojení díky integraci s linkami DÚK a prodloužení trasy linky PID 467 z Mělníku zlepší. Jízdní řád MHD byl sestaven s ohledem na návaznosti mezi autobusy a vlaky v železniční stanici Roudnice n. L. (zejména na rychlíky do Prahy a z Prahy), přičemž případné chybějící návaznosti v časech, kdy linka MHD nemůže jet, doplní přidané spoje linky 672, které díky tarifní integraci mohou cestující bez obav využít k cestám po území města stejně jako již zmíněnou linku PID 467 a dále linky DÚK 635, 636, 646, 680, 681, 683, 684, 685 a 687.

0512autobusy2

Zdroj: www.roudnicenl.cz

Mezi další výhody integrace patří slevy pro důchodce, žáky a studenty a zavedení časových předplatných jízdenek s týdenní a měsíční platností. Nebude tak nutné kupovat si jízdenky při každém nástupu do autobusu, což cestujícím přinese značné úspory v cestování. „Ve spolupráci s Ústeckým krajem jsme připravili detailní informační podklady. Věřím, že se i díky nim cestující v nových jízdních řádech s předstihem zorientují a integrace roudnické autobusové dopravy nám tak všem přinese jen samá pozitiva,“ dodal Padělek.

Nový souhrnný jízdní řád, určený k vytržení, naleznete v aktuálním prosincovém čísle Roudnických novin. Veškeré další informace jsou dostupné na stránkách www.mhdroudnice.cz a www.dopravauk.cz. Obrátit se můžete také na Informační a dopravní centrum Podřipska (Arnoštova 88, tel. 412 871 501), kde vám rádi poskytnou veškeré informace o nových spojích.

Zdroj: Informační a dopravní centrum Podřipska a Doprava Ústeckého kraje

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist