Úterý 25. červen 2019
Svátek má Ivan

Litoměřice - Litoměřičané již mohou plně využívat chytré lavičky CapaSitty, které se staly terčem vandalů. Poškození bylo odstraněno a jsou opět funkční a použitelné pro všechny účely.

Litoměřice mají dvě solární lavičky, a to v parku Václava Havla a na Střeleckém ostrově u Labe. „Lavička v parku Václava Havla prošla kompletní revizí, jak elektroniky, tak i výměnou prken,“ informoval energetický manažer městského úřadu Jaroslav Klusák. Nabíjení a wifi funguje po stisknutí tlačítka na lavičce po dobu 15 minut. Po uplynutí se musí uživatel opět připojit. „V případě většího zájmu zvažujeme v letních měsících prodloužit interval využití internetu až na jednu hodinu,“ uvedla vedoucí oddělení ICT Leona Slabochová.

Chytré lavičky nabízí možnost bezplatného připojení k internetu a dobití mobilních telefonů, tabletů, čteček i fotoaparátů přes dva USB konektory či bezdrátově pomocí indukce, a to pouze s využitím solární energie. Dále monitorují výrobu energie, spotřebu při dobíjení a kvalitu ovzduší. Lavička v parku Václava Havla byla v Litoměřicích, prvním městě v republice, instalována v květnu roku 2016. Její sourozenec je v provozu od prosince loňského roku.

Na poškození laviček upozornili občané v aplikaci „ZmapujTo“, pomocí které je možné hlásit černé skládky, vandalismus nebo jiné nedostatky ve veřejném prostoru.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací