Středa 28. červenec 2021
Svátek má Viktor

Litoměřice - Vybudováním vlastní školy pro děti zaměstnanců zareagovala litoměřická nemocnice na usnesení vlády ČR o uzavření základních škol. Nemocnice k tomuto kroku přistoupila s cílem udržet v práci zaměstnance, kteří by v důsledku rozhodnutí vlády museli zůstat se svými dětmi mladšího školního věku doma. Nemocnice však v současné situaci potřebuje na zvládnutí epidemie onemocnění COVID-19 všechny své pracovníky.

Provizorní škola sídlí na samostatném patře na jedné ze stanic dětského oddělení, která je pro pacienty momentálně uzavřená, a je v provozu pro děti zaměstnanců už od tří let, a to v době od 6,30 do 19,30 hodin. Děti mají zajištěny obědy a po celý den pitný režim.

„Pro potřeby online vzdělávání zde máme připravený počítači s internetovým připojením. Ti, kteří mají vlastní notebooky, mají svá zařízení pro účely vzdělávání rovněž připojena na nemocniční Wi-Fi síť. Pro žáky zapojené do online vzdělávání jsou navíc k dispozici samostatné pokoje, kde mají na výuku potřebný klid. Samozřejmě je i zde zajištěný dohled. S mladšími dětmi, které mají zadané úkoly ze školy, pracuje přítomný personál,“ přiblížila vrchní sestra dětského oddělení Božena Haufová a doplnila, že o děti kromě dvou herních specialistek působících při dětském oddělení, pečují také dvě vychovatelky z 1. a 7. základní školy v Litoměřicích, dvě studentky UJEP s aprobací pro první stupeň základních škol a jedna asistentka.

Kromě vzdělávání v dopoledních hodinách je pro děti připraven program i na zbylý čas, který v dočasné nemocniční škole tráví. „S dětmi kreslíme, vyrábíme, hrajeme hry nebo máme připravené různé soutěže, samozřejmě vše s ohledem na věk dětí. Proto jak při výuce, tak i mimo ni, pracujeme často ve skupinách,“ doplnila herní specialistka Petra Honová.

Další možnost, kam mohou zaměstnanci nemocnice své děti v době uzavření škol umístit, je litoměřická ZŠ U Stadionu, která byla městem Litoměřice vyčleněna pro zajištění hlídání pro děti rodičů z integrovaného záchranného systému (IZS) a pracovníků v sociálních službách. (nk)

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací