Neděle 28. květen 2023
Svátek má Vilém
Archivováno

Litoměřice - Zcela novou místností pro vodoléčbu se může pochlubit Městská nemocnice v Litoměřicích. Pro pacienty jsou zde připraveny nové vířivky pro horní a pro dolní končetiny a nová hydromasážní vana.

Výhodou nových vířivek je možnost individuálního nastavení teploty a intenzity toku trysek dle tolerance pacienta (na snímku je s pacientkou fyzioterapeut Miroslav Zůna). Foto: N. Křečková

„Voda jako léčebný prostředek je v podstatě využíván od pravěku. Ve vodě dochází k masážím a prokrvení tkání, kůže, podkoží i svalů, k uvolnění spastických svalů. Tím se vytváří lepší předpoklad pro cvičení pacienta," vysvětlil hlavní pozitiva vodoléčby primář rehabilitačního oddělení litoměřické nemocnice Zoran Nerandžič a popsal, že nové vířivky mají řadu výhod, a to především možnost regulace teploty a toku trysek podle tolerance pacienta.

Nové vířivky horních a dolních končetin v hodnotě 140 tisíc korun byly pořízeny z dotace, kterou litoměřická nemocnice získala na modernizaci a obnovu přístrojového vybavení iktového centra v rámci Integrovaného operačního programu Ministerstva zdravotnictví ČR. Před jejich instalací bylo nutné provést stavební úpravy místnosti pro vodoléčbu, jejichž náklady dosáhly úrovně necelých 200 tisíc korun. „Tato místnost prošla úplnou rekonstrukcí. V rámci stavebních úprav byly nově udělány instalace vody, elektroinstalace, byla položena nová dlažba a zcela nové jsou i obklady," popsal Miroslav Janošík, vedoucí oddělení rozvoje litoměřické nemocnice.

Nové vířivky pořízené z dotace byly doplněny ještě nákupem a instalací nové hydromasážní vany s příslušenstvím v celkové hodnotě 40 tisíc korun, kterou nemocnice financovala z vlastních prostředků. „Terapie v hydromasážní vaně bude nabízena jako nadstandardní služba, a to jak čistě masážní, tak i formou aromamasáží. Po 15 minutovém pobytu ve vaně bude pacientovi udělán zábal, aby se lépe zrelaxoval. Věřím, že pro naše pacienty, kteří dopoledne rehabilitují, to bude vítaná odpolední relaxace," uzavřela vrchní fyzioterapeutka rehabilitačního oddělení Eva Smetanová.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist