Středa 29. červen 2022
Svátek má Petr a Pavel
Archivováno

Litoměřice - Zcela novými lůžky od firmy Linet je od poloviny dubna kompletně vybavena stanice B interního oddělení litoměřické nemocnice.

V nemocnici jsou nová lůžka. Foto: N. Křečková

Všechna tato lůžka jsou elektricky polohovatelná s možností individuálního nastavení zádového a stehenního dílu, jsou vybavena pasivními antidekubitními matracemi, sklopnými zábranami, držáky na močové lahve a hrazdami se samonavíjecí rukojetí. Součástí lůžek jsou také noční stolky s jídelní deskou. Dvanáct lůžek je navíc vybaveno výškově nastavitelnými infuzními stojany. Předností nových postelí je také možnost prodloužení až na 215 cm.

„Jsem za nová lůžka moc ráda. Znamenají nejen vyšší komfort pro pacienty, ale díky možnosti elektrického polohování také velkou úlevu pro personál. Pochvalují si je jak sestry, tak i sanitáři," zhodnotila nové vybavení staniční sestra interny B Růžena Hanusková.

Část těchto lůžek byla pořízena z dotace Ústeckého kraje, zbylou část hradila Městská nemocnice v Litoměřicích ze svých zdrojů. Celkově si pořízení nových lůžek na stanici B interního oddělení vyžádalo investici ve výši necelých 1,3 milionu korun, z toho dotace kraje představovala zhruba půl milionu korun.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist