Středa 15. červenec 2020
Svátek má Jindřich

Most – Začalo to tiskem na domácí 3D tiskárně, nyní budou nápad z Mostu chrlit stroje ve velkém. Česká firma LUKOV Plast se dohodla s Mostečanem Jiřím Nedvědem, projektantem a místním zastupitelem, že bude vyrábět jeho N-roušku.

N-roušku si můžete představit jako plastový držák na mnohovrstvé papírové kapesníky, který si jednoduše nasadíte na uši jako brýle a sestava poté zakrývá vaše dýchací ústrojí. Předností je snadná obsluha, vyměnitelnost a dostupnost papírových kapesníků a vyšší bezpečnost při používání. Odpadá nutnost vyvařování látkových roušek a snižuje se i například riziko kontaminace.

Zprávu o N-roušce jsme přinesli jako první médium, posléze se informace dostala i do celostátního tisku. Na základě toho kontaktovala Jiřího Nedvěda tuzemská firma LUKOV Plast. „Podepsali jsme spolupráci o velkovýrobě,“ potvrdil Jiří Nedvěd.

Na finální výrobek bude nyní vznikat forma. „S výrobou se začne asi za osm týdnů,“ uvedl ve čtvrtek na dotaz našeho on-line deníku Tomáš Lukeš, generální ředitel a jednatel společnosti LUKOV Plast. Začnou se rovněž připravovat prodejní kanály. Firma by ráda N-roušku nabídla i do zahraničí.

Kdo má 3D tiskárnu, stále si může zdrama stáhnout data nutná k vytištění ze stránek N-roušky

Společnost LUKOV Plast se zaměřuje na vývoj, výrobu a montáž plastových, kovových a elektronických dílů a podsestav především pro zákazníky v automobilovém průmyslu. Firma má přes tři stovky zaměstnanců.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací