Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír

Litoměřice - Novinky čekají na děti, které budou hospitalizovány v litoměřické nemocnici. Ta totiž právě v těchto dnech využívá pravidelného prázdninového uzavření části oddělení a na 4. nadzemním podlaží na stanici velkých dětí buduje zcela novou společnou koupelnu s vanou, sprchovými boxy a několika umyvadly.

Práce započaly začátkem července vybouráním stávajícího vybavení a vybudováním nových rozvodů elektřiny, vody a odpadů. Následovalo vyzdění nových sprchovacích boxů, realizace obkladů a dlažby. Na ty na přelomu července a srpna naváže osazení vany, několika umyvadel a vybavení zařizovacími předměty.

2507koupelna2

Zdroj: www.litomerice.cz

Náklady na vybudování nové koupelny na dětském oddělení přesáhnou částku půl miliónu korun, které nemocnice vynaloží z vlastních zdrojů.

2507koupelna3

Zdroj: www.litomerice.cz

Stejně jako v případě společných WC, která na stanici velkých dětí byla modernizována v roce 2015, přizvala nemocnice i k realizaci koupelen ke spolupráci architektku Naďu Richterovou. Obojí je sladěno do jednotného designu, kterému dominují veselé barvy.

2507koupelna4

Zdroj: www.litomerice.cz

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist