Pondělí 18. leden 2021
Svátek má Vladislav

Lovosice - Projekt "Osmička se protahuje" byl koncem srpna zdárně dokončen. Na louce před restaurací Sauna vznikla jednoduchá síť mlatových cest, která doplnila 27 stromů a platanové stromořadí vysazené v lokalitě v minulosti. Vybudování cest trvalo dva měsíce.

Hlavní komunikační propojení respektuje trasu, kterou lidé chodili už v minulosti. Cesta propojuje lesopark s plaveckým bazénem. Druhá cesta vede podél koryta potoka až k lávce u zimního stadionu. Cesta je z části zastíněna vzrostlými stromy a vytvořila tak zcela nové zákoutí. „Cesty mohou lidé používat již nyní, ale první veřejnou akcí, při které budou naostro odzkoušeny, bude letošní Václavská pouť. V prostoru by měly být jako již tradičně umístěny kolotoče a lunapark. V budoucnu by prostor mohl sloužit pro pořádání pikniků, letních slavností a podobných akcí, bude zde možné hrát frisbee, lakros nebo pouštět draky,“ uvedl Vladimír Šuma, místostarosta města.

Mlatové cesty jsou konstruovány jako sypané mechanicky zhutněné plochy z přírodního kameniva. Jsou lemovány betonovými zahradními obrubníky. A v šíři zhruba 0,5 m podél konstrukcí byl doset zelený pás. Cesty umožňují přímé vsakování, takže dešťová voda nikam neodtéká a zůstává v půdě.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací