Sobota 4. červenec 2020
Svátek má Prokop

Litoměřice - V Litoměřicích stále přibývají nová podzemní kontejnerová stání na tříděný odpad. Nové právě vzniká v ulici Na Valech, na parkovišti blíže kruhovému objezdu, další pak v ulici Alfonse Muchy.

Všechny nově budované podzemní kontejnery jsou již nášlapné. Uživatelům by měly přinést vyšší komfort než stávající, k otevření víka stačí nohou stlačit pedál. Není tedy nutné se kontejneru dotýkat rukou, jako tomu bylo dosud. Otvor pro vkládání odpadu je navíc větší než u dosavadních. „Do budoucna plánujeme postupnou výměnu všech podzemních kontejnerů za nové typy,“ přislíbil Pavel Gryndler, vedoucí Odboru životního prostředí Městského úřadu v Litoměřicích.

Současně s výstavbou nových podzemních kontejnerů město postupně buduje také podzemní odpadkové koše o objemu 1 kubík. Nádoba na sběr odpadu se nachází pod zemí, nad povrchem je pro obyvatele viditelný jen nerezový tubus. Tyto koše jsou určené pro běžný komunální odpad. Nacházejí se již v Masarykově a Družstevní ulici.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací