Pátek 27. květen 2022
Svátek má Valdemar

Varnsdorf - Možnost projít si výrobu obráběcích strojů přímo na místě, kde krok po kroku vznikají od samého začátku návrhu až po jeho konečnou montáž, měli žáci střední průmyslové školy a základní školy Teplice.

Studijní výjezd teplické průmyslové školy byl součástí projektu IKAP B Ústeckého kraje, díky kterému se žáci středních škol seznamují v praxi s tím, co se učí ve školních lavicích. Celý cyklus výroby od projektové činnosti přes samotnou výrobu, zkoušku, rozborku stroje a konečnou montáž u klienta viděli žáci ve společnosti TOS Varnsdorf.

Dozvěděli se, kde všude se obráběcí stroje z Varnsdorfu využívají a jaké mají v průmyslové výrobě obráběcí stroje obecně uplatnění. Že bez obráběcích strojů by se neobešla například výroba automobilů, využívají se v energetice a ve strojním průmyslu. Dozvěděli se také o nejnovějších trendech a možnostech strojírenské výroby na světovém trhu. Během celodenní exkurze se podívali do muzea obráběcích strojů a seznámili se s činností společnosti, která pro ně celodenní praxi připravila.

Studijní výjezd žákům průmyslové školy zpestřila přednáška o 3D tisku, kde se žáci například dozvěděli, že dnes je možné na 3D tiskárnách vytisknout vše. Rodinný dům by byl hotov za 8 hodin.

Přínosem studijního výjezdu byly nejen ukázky a informace přímo z praxe výroby obráběcích strojů, ale také to, že si žáci průmyslové školy mohli udělat představu o budoucím uplatnění po absolvování svého studijního oboru. Zajímali se například o to, jaké jsou možnosti kariérního růstu či jaké platové podmínky mohou v oboru očekávat.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist