Středa 15. červenec 2020
Svátek má Jindřich

Roudnice nad Labem - Kratochvílova rozhledna, významná roudnická památka a oblíbený cíl turistů i vandalů, do nové sezóny vstoupí opravená. Roudnické městské služby v tomto týdnu dokončí její výmalbu. Graffiti na cihlové části čeká na odborné mechanické odstranění a na výsledek dohlédne kamerový systém.

Architektonicky zajímavá rozhledna, pojmenovaná po českém obrozenci, průkopníkovi moderního hospodářství druhé poloviny 19. století a zakladateli Roudnické záložny podřipské Václavu Kratochvílovi, patří mezi vyhledávané roudnické turistické cíle. Kvůli své odlehlé poloze je však bohužel oblíbena i u vandalů, kteří ji stále častěji poškozují a znečišťují. Ani pravidelný úklid, výmalba a dohled městské policie, která ji přes noc zamykala, v uplynulých letech nezabránila její postupné devastaci. Na podzim minulého roku tak byly na místo instalovány kamery dohlížecího systému, díky kterým se již podařilo zadržet některé ze sprejerů. S příchodem vhodných klimatických podmínek nyní mohla být zahájena oprava této památky.

"Situace na Kratochvílově rozhledně již byla neúnosná. Jedná se o výjimečnou stavbu, oblíbenou u místních i turistů. Svým stavem tomu však často neodpovídala a opravy v minulosti nikdy dlouho nevydržely. Proto byla investice do nových kamer nutná. Vandaly zachytí i ve tmě a uvnitř ochozu. Rád bych proto vzkázal všem, kteří se na ni kdy podepsali, že po důkladném vyčištění bude i nadále nepřetržitě sledována a viníci tvrdě postihováni," varuje místostarosta Jiří Řezníček.

Roudnické městské služby dnes zahájily práce prvním nátěrem stavby. Výmalba by tak, v závislosti na klimatických podmínkách, měla být hotova do konce tohoto týdne. Naváže na ni i odstraňování graffiti z cihlové části. Zařízení pro vysokotlaké pískování povrchů Roudnici zapůjčí Technické služby města Litoměřice.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací