Neděle 25. září 2022
Svátek má Zlata

Roudnice nad Labem - Kompletního zateplení a nové krytiny se dočká ještě letos střecha interny v roudnické nemocnici. Rekonstrukce přinese pacientům především lepší klima na pokojích v průběhu letních měsíců.

Po nedávném rozšíření porodnice a gynekologie tak jde o další významnou investici skupiny Penta Hospitals CZ v Roudnici nad Labem.

“Naším záměrem je postupně renovovat ty části, které už technicky, nebo provozně nevyhovují současným potřebám nemocnice. Zatímco u porodnice jsme reagovali hlavně na rostoucí zájem o maminek o porody v Roudnici, u střechy jsou ty důvody především technické,” vysvětluje ředitel nemocnice Jaroslav Kratochvíl. Zastřešení interny bylo totiž postaveno během velké rekonstrukce nemocnice v roce 1982 a od té doby již část použitých materiálů morálně zastarala. Navíc se zásadně změnily i technické požadavky na kvalitu stavby.

“Tehdy se nepoužívaly tak účinné zateplovací systémy. Kdo někdy bydlel v horních patrech starších paneláků, určitě si vzpomene, jaké tam bylo v létě horko proto, že střechy neměly důkladnou tepelnou izolaci. A tady to bylo podobné,” říká Kratochvíl. “Takže po zateplení střechy by se měl zlepšit hlavně komfort pro pacienty, kteří jsou hospitalizováni na interním oddělení. A samozřejmě zvýšit i provozní spolehlivost celé konstrukce.”

Práce na zateplení střechy roudnické nemocnice pobíhají za plného provozu a neměly by mít vliv na hospitalizované pacienty ani na ambulantní část. Celkové náklady stavby činí téměř dva miliony korun a jsou plně hrazeny z rozpočtu nemocnice. Dodavatelem je společnost První Podřipská stavební a ukončení prací je plánováno do 31. 12. letošního roku.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist