Sobota 27. únor 2021
Svátek má Alexandr

Ústí nad Labem - V neděli 18. listopadu v poledne se na tísňovou linku policie obrátil muž, který byl svědkem toho, jak nějaká žena skočila z mostu Dr. Edvarda Beneše v Ústí nad Labem do řeky. O případu jsme aktuálně informovali ZDE.

Operační důstojník ihned vyslal na místo policejní hlídky, které k řece přijely během několika minut. "Ženu, která byla asi 15 metrů od břehu, unášel silný proud a vzhledem k hloubce a nízké teplotě vody byla v přímém ohrožení života," uvedla mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová.

Policista nadstrážmistr Milan Duplinský z oddělení hlídkové služby, který na místo přijel jako první, neváhal a skočil do ledové řeky, aby ženu zachránil. "Musel plavat několik metrů, než se k silně podchlazené ženě dostal a držel ji nad hladinou. Na pomoc kolegovi přispěchal praporčík Tomáš Hajas z obvodního oddělení Ústí nad Labem, který za nimi skočil do Labe," pokračuje Veronika Hyšplerová.

Společně se jim pak podařilo doplavat i s ženou ke břehu, kde jí s dalšími policisty, kteří na místo přijeli, poskytli první pomoc, zabalili do dek a zavolali rychlou záchrannou službu. Jednapadesátiletou ženu, která se skokem z mostu pokusila o sebevraždu kvůli své vážné nemoci, se policistům díky jejich obětavosti a nasazení vlastního života, podařilo zachránit.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací