Čtvrtek 29. říjen 2020
Svátek má Silvie

Ústecký kraj - Od prosince loňského roku jezdí na železnici v Ústeckém kraji několik dopravců. Jedním z nich je také Die Länderbahn, který provozuje dlouhodobě dopravní sítě a linky hlavně na německém území. V Ústeckém kraji aktuálně zajišťuje dopravní výkony na třech tratích - jsou to linky U12, U14 a T7. O tom, jak probíhá modernizace u Die Länderbahn a RegioJet, se jel přesvědčit náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek.

„Při uzavření smluv se jednotliví železniční dopravci zavázali, že budou splňovat určité standarty kvality, které si my jako objednatel veřejné dopravy v kraji přejeme. Vozidla by měla do dvou let projít modernizací a inovací, aby jejich vybavení odpovídalo vozidlům jednadvacátého století,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek.

Konkrétně železniční dopravce Die Länderbahn disponuje v Ústeckém kraji devíti vozidly (z toho jsou dvě záložní) typu RegioSprinter s bezbariérovým přístupem a velkými panoramatickými okny. Celkem dvě vozidla prošla plánovanou inovací. Cestující zde naleznou nové potahy na sedačkách, novou protiskluzovou podlahu, klimatizaci, Wi-Fi připojení i zásuvky. Vlakové jednotky musí také kromě moderního zařízení splňovat jednotný barevný design. Vlaky tak v našem kraji postupně zelenají.

Dalším z dopravců, který jezdí od prosince v Ústeckém kraji a inovoval své vybavení, je RegioJet. Jeho vlaky už také postupně zelenají a interiér doznal pár změnám. Jsou zde nově čalouněná sedadla, nové obložení i nová podlaha. Pro cestující je zde dostupné Wi-Fi připojení. „Společnost RegioJet zmodernizovala vlakové jednotky řady 628.2 nad rámec smlouvy, tyto vozy budou od příštího roku vyměněny za nové elektrické jednotky, ale i přesto ty stávající RegioJet vylepšil, aby poskytly cestujícím kvalitní a pohodlné cestování,“ dodal Komínek.

foto
Modernizovaný RegioSprinter v barvách DÚK společnosti Die Länderbahn

foto
Nově potažené sedačky


foto

foto

foto
Zelenají i vlaky společnosti RegioJet

foto

foto
Nové potahy v interiéru spolu s novou podlahou.

foto
Původní potahy.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací