Pátek 22. leden 2021
Svátek má Slavomír

Louny - Tradiční výstava drobného zvířectva a chovatelských potřeb, pro všechny, kdo mají rádi originalitu a ruční tvorbu, se uskuteční ve dnech 27. až 29 září na výstavišti v Lounech a nese název Člověk v přírodě.

Budete zde mít možnost navštívit také exotický pavilon či krajskou výstavu psů a soutěž o nejhezčího voříška Loun, a kde vás bude čekat i taneční hudební a sportovní vystoupení a mnoho dalšího.

Tradice této výstavy spadá do roku 1931. V dnešní době především podporuje chovatelské, rukodělné, seniorské a dětské zájmové spolky. Od roku 2001 organizátor výstavy firma Diamant Expo spolupracuje s Českým svazem chovatelů, okresní organizací Louny. Svaz zajišťuje výstavu drobného zvířectva – králíků, holubů, drůbeže, drobného ptactva.

Zájem o chov drobných hospodářských zvířat se v posledních letech neustále snižuje. Výstavy tohoto druhu, tak pomáhají k zachování existence zájmové činnosti s dlouholetou tradicí. „Jedním z našich cílů je podnítit zájem o chovatelství mezi mladšími generacemi. Nadšenci, kteří se touto náročnou zálibou zabývají, představují na výstavě výsledky své celoroční činnosti,“ uvedla Štěpánka Portz z firmy Diamant Expo.

Od roku 2015 Diamant Expo spolupracuje i s kynologickým svazem, který v rámci výstavy Člověk v přírodě vždy v neděli pořádá jednodenní akci – Krajskou výstavu psů. Od roku 2015 také s chovatelkou Evou Blažejovou. Ve spolupráci s ní zde proběhne Soutěž o nejhezčího voříška města Loun.

Krajská výstava psů je určená pro chovatele psů s průkazem původu. Na akci se představí na 130 plemen psů a do soutěže je přihlášeno na 400 psů. Návštěvníci výstavy zde budou moci vidět různá plemena psů, promluvit s jejich chovateli o povaze a chovu daného plemena. Oproti tomu Voříškiády se může zúčastnit každý majitel psa.

Díky spolupráci s panem Žambochem ze společnosti Terra Animal, zde uvidíte i výstavu exotických zvířat. Zde se dozvíte vše o chovu exotických zvířat a zároveň si je budete moci rovnou zakoupit. Z plazů se můžete těšit na hady, gekony, agamy, suchozemské i vodní želvy, sklípkany, některé tropické druhy bezobratlých apod. Vše zde bude ve vícero druzích.

Ze savců budeme mít určitě: křečky, morčata, zakrslé králíky. V pavilonu najdete i okrasné ptáky a ryby. Ke všemu vystavovanému budeme mít veškeré vybavení k chovu, včetně živého krmení pro plazy. Pan Žamboch zde bude přítomen a jistě vám i rád předá své bohaté zkušenosti o jejich správném chovu a o správném výběru zvířete.

Na výstavě Člověk v přírodě nebude chybět ani zajímavý doprovodný program, zajištěný zájmovými spolky z města Louny a jeho okolí. Bude zde plno edukativních programů pro děti i dospělé z oblasti chovu drobné domácí zvěře i exotické zvěře. Těšit se můžete i na přehlídku dravých ptáků, ukázky výcviku koní, chůzi a běh našich čtyřnohých

kamarádů po pohyblivých překážkách, kynologická show, práce se psy a výcvik psů, agility. Převedou se tsaké tanečnice a mažoretky z taneční školy Luna. Dále bude přítomen speciální tým, který trénuje psi na vyhledávání pohřešovaných osob, který představí své psi, a budeme hledat pohřešovanou osobu.

Český svaz chovatelů se představí v pavilonu „D“ a jeho okolí. Prezentovat zde bude na 170 králíků, 80 holubů, drůbež, například kachny, slepice, nebo okrasné a exotické ptactvo a také morčata.

V pavilonu „B“ se představí zájmové kluby města Loun a drobný prodej.

V pavilonu „A“ a jeho okolí bude souběžně s výstavou „Člověk v přírodě“ probíhat „Potravinářský a nápojový salon“. Ve vnitřních a venkovních prostorech se budou prezentovat firmy zaměřené na potravinářské zboží a gastronomii, ale najdete zde i pomůcky do domácnosti. Milovníci vína si přijdou na své, při ochutnávce burčáku a různých druhů vín.

Na výstavišti najdete několik zástupců městských útulků pejsků a kočiček, hledajících své nové pány a kamarády. Výstavy se zúčastní zahradnické firmy se svou nabídkou okrasných keřů, jehličnanů, trvalek a mnoho jiných výpěstků. Na venkovní ploše se představí řada řemeslníků, u kterých si můžete zakoupit keramický nebo smaltovaný hrneček, historické sklo, ručně vyráběné šperky, originální oděvy, svíčky,…

Vy, kteří máte rádi přírodu, zvířata, dobré jídlo a pití a originalitu, přijďte strávit příjemný víkend na výstavu „Člověk v přírodě“ a „Řemesla a kreativita“ na výstaviště do Loun ve dnech ve dnech 27. až 29 září, otevřeno bude každý den od 9.00 do 17.00 hodin.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací