Sobota 27. únor 2021
Svátek má Alexandr

Ústecký kraj - Šnůra letních tragédií a vážných nehod nemá konce. V Ústeckém kraji mají prázdninové havárie již několik obětí na životech a několik vážných zranění. Poslední se stala v pondělí večer v Jirkově.

U Obrnic při mediálně známé nehodě zahynula před dvěma týdny 21letá dívka a její 22letá spolujezdkyně skončila v nemocnici (informovali jsme zde), o víkendu v Bečově rovněž na Mostecku skončila pod koly auta 8letá dívka (píšeme zde). O víkendu také na následky zranění zemřel v nemocnici osmiletý (některé zdroje uvádějí sedmiletý) chlapec (více informací na našem webu zde). Byl dopraven do zdravotnického zařízení s těžkými zraněními po nárazu do stromu, při kterém už na místě zahynul řidič.

V pondělí večer se stalo další neštěstí (píšeme zde). Ke smutné události došlo ve 20.30 hodin v Jirkově v ulici K. H. Máchy. „Řidičce středního věku tady vběhlo do jízdní dráhy malé dítě,“ řekla k nehodě policejní mluvčí Alena Bartošová. Žena už nedokázala střetu zabránit. Dítě, údajně se mělo jednat o předškoláka, utrpělo vážná zranění, se kterými bylo vrtulníkem přepraveno do ústecké nemocnice.

Policie není nečinná. Právě probíhá její dopravní akce "Prázdniny 2017". Jen o víkendu v Ústeckém kraji do akce policie nasadila 157 policistů, kteří zkontrolovali 1.253 vozidel a zjistili celkem 423 přestupků. Blokové pokuty v celkové výši 166.400 korun zaplatilo 389 řidičů. Správním orgánům obcí bylo oznámeno 34 přestupků.

Požití alkoholu před jízdou policisté zaznamenali u 10 řidičů, ve 2 případech zjistili požití návykových látek.

"Nejčastějším zjištěným přestupkem byla vyšší rychlost, a to ve 179 případech. Nevyhovující technický stav zjistili policisté u 64 vozidel. Čtyřicet čtyři hříšníků nemělo zapnuté bezpečnostní pásy a v 9 případech nebyl použitý zádržný systém. Devět kontrolovaných řidičů nepředložilo doklad o pojištění odpovědnosti. Bez potřebné dálniční známky byla zjištěna 2 vozidla. Pokuty dostali také 3 chodci," sdělila k preventivně-bezpečnostní akci Alena Bartošová.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací