Středa 29. červen 2022
Svátek má Petr a Pavel

Litoměřice - Již několik dní využívají pacienti stanice následné péče oddělení lůžek dlouhodobě nemocných litoměřické nemocnice novou koupelnu. Jde o prostornou koupelnu určenou pro osobní hygienu imobilních pacientů, kam lze snadno zajet se sprchovacím křeslem nebo lůžkem.

Práce na nové koupelně byly zahájeny vybouráním příček, stávajícího vybavení včetně obkladů a podlahy. V prostoru byly osazeny nové rozvody vody a odpadů, v celém rozsahu byly provedeny nové hydroizolace, byly zde instalovány nové obklady a na vyspádovanou podlahu byla položena nová dlažba. Nové je samozřejmě i vnitřní vybavení sanitární keramikou. Práce probíhaly zhruba tři týdny a náklady dosáhly výše 300 tisíc korun.

0704koupelna1

Foto: Naděžda Křečková

V současné době probíhají na stanici následné péče ještě práce na vybudování nového bezbariérového WC, u kterého se dokončení předpokládá příští týden. Zároveň vzniká nová koupelna a bezbariérové WC na sousední stanici LDN D. Ještě v průběhu jara má litoměřická nemocnice pro pacienty lůžek dlouhodobě nemocných v plánu ještě další koupelnu, a to na stanici sídlící v pavilonu E. Všechny tyto investice jsou hrazeny ze sponzorských darů pacientů LDN.

0704koupelna2

Foto: Naděžda Křečková

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist